Nowe osiedle

Firma Urbacka jeszcze w tym roku zakończy budowę nowej inwestycji mieszkaniowej Apartamenty Laurowe w Opolu, w dzielnicy Szczepanowice, na ulicy Źródlanej. Inwestorem jest firma z rynku niemieckiego BSA Wohnbau GmbH & Co KG z 15 letnim doświadczeniem w budownictwie wielorodzinnym w Nadrenii-Północnej Westfalii, która buduje Apartamenty Laurowe w całości ze środków własnych. Pod koniec tego roku planowane jest zrealizowanie tej inwestycji.

Apartamenty Laurowe

Wielu z nas marzy o mieszkaniu w mieście. Taki ośrodek zapewnia nam wygodne życie, dostęp do placówek oświatowych, zdrowotnych, kulturalnych. Życie w mieście, szczególnie dużym, ma wiele zalet. Nie jest jednak pozbawione wad, bo często przychodzi nam borykać się z takimi obciążeniami, jak hałas, brak przestrzeni i czystego powietrza, kłopoty komunikacyjne czy ograniczenia wynikające z zagospodarowania przestrzeni, do których należy otoczenie wysokich budynków, brak parkingów itp.

Nowe osiedle 1

W Opolu są jednak miejsca, w których warto zamieszkać, by cieszyć się wszystkimi zaletami miasta, bez dyskomfortu i obciążeń jego wadami. Jedną z dzielnic, już dziś traktowaną jako prestiżową, są Szczepanowice. Tutaj wciąż znaleźć można dużo spokoju, ciszę, towarzystwo natury, zieleń i śpiew ptaków, a wszystko to w otoczeniu niskiej zabudowy.

Co więcej, Szczepanowice to dobrze skomunikowana z centrum część Opola. Korzystać tu można z zasobów komunikacji miejskiej, kolejowej i ścieżek rowerowych. Własnym samochodem dojedziemy stąd do śródmieścia w ciągu kilkunastu minut (w godzinach szczytu), a do największego na Opolszczyźnie centrum handlowego w zaledwie kilka minut. Bliskość centrum to nie jedyna zaleta tej części miasta. Najbardziej atrakcyjne tereny Opola, wyspa Bolko z ogrodem zoologicznym, parkiem i alejkami spacerowymi, znajduje się w odległości ok. 1,5 km. Każdego dnia wybrać się można na spacer wałami nad Kanałem Ulgi, by cieszyć się przestrzenią i pięknymi widokami.

Mieszkańcy tej dzielnicy w sąsiedztwie mają przychodnię z gabinetami lekarzy specjalistów i szpital, kameralną szkołę podstawą, szkoły średnie, przedszkola, również niepubliczne, sklepy z lokalnymi produktami i markety. Co więcej, znajduje się tutaj także basen kryty, kampus Politechniki Opolskiej, restauracje, place zabaw, doskonale przygotowane boisko dla dzieci i młodzieży, siłownia na świeżym powietrzu. Wszystko to w niewielkiej odległości od siebie.

Właśnie w takim miejscu zlokalizowana jest jedna z najnowszych inwestycji mieszkaniowych w Opolu, czyli Apartamenty Laurowe. Ten nowoczesny budynek zapewnia swoim mieszkańcom wyjątkowy komfort i jakość życia. Przede wszystkim obiekt jest tylko trzykondygnacyjny, mieszczą się w nim garaże podziemne, komórki lokatorskie, winda. W trosce o rodziny z małymi dziećmi, seniorów i osoby niepełnosprawne, przygotowano wygodne podjazdy, a ciągi komunikacyjne, również w samym apartamentowcu, są szersze niż standardowe.

Nowe osiedle 2

Metraż mieszkań oscyluje między 31 m2 a 90 m2 i znaleźć tu można apartamenty jedno-, dwu-, trzy- lub czteropokojowe. Każde z mieszkań posiada własny balkon albo taras, a do lokali na parterze należą ogródki. Apartamenty są funkcjonalne, ustawne i jasne. Przeszklone w całości ściany w salonach, wychodzące na tarasy lub ogródki sprawiają, że wnętrze staje się większe, bardziej przyjazne, a mieszkańcy czują bliskość natury.

Każdy z lokali standardowo wyposaży jest w rolety z napędem elektrycznym, sterowane pilotem, wysokiej jakości stolarkę okienną o optymalnym współczynniku akustycznym i cieplnym. Do mieszkań doprowadzone są kable światłowodowe i antenowe, by właściciele uniknęli problemów z instalowaniem internetu czy telewizji. Co więcej, wszystkie media w budynku są miejskie, dzięki czemu koszty utrzymania mieszkań nie będą wysokie.

Elegancka i nowoczesna stylistyka Apartamentów Laurowych daje poczucie bezpieczeństwa i prywatności, tak potrzebnych w dzisiejszych czasach.